Alueen FIS- ja kansalliset kilpailut sekä SHL:n pääkilpailut

V-alueen kansalliset ym. SHL:n pääkilpailut
24.-25.11.2018FIS Kontiolahden HiihdotP/V27. - 28.10.Suomen Cupin osakilpailu, Vuokatti
8.12.2018Kainuun Talvikisat 2018P9. - 11.11.FIS Oloksen Tykkikisat, Muonio
14.-16.12.2018FIS Härkösten HiihdotP/V10. - 11.11.Suomen Cupin osakilpailu, Rovaniemi
22.12.2018Kansalliset Pahkan hiihdotP15.11.FIS Santasport Race, Rovaniemi
26.12.2018Katajan hiihdotV17. - 18.11.FIS Saariselän hiihdot, Inari
29.-30.12.201820. Siilin HiihdotV24. - 25.11.MC Ruka, Kuusamo
30.12.2018Kansalliset Iisalmen Visan hiihdotV24. - 25.11.FIS Kontiolahden hiihdot, Kontiolahti
5.1.2019Liperin HiihdotV30.11. - 2.12.MC Lillehammer, Norja
12.-13.1.2019FIS Kallen kisatV1. - 2.12.FIS Rukan kisat, Kuusamo
12.1.2019Kansalliset Pahkan nuorisosprintP8. - 9.12.MC Beitostölen, Norja
12.1.2019Kiteen TalvikisatP8. - 9.12.FIS Imatran Kylpylähiihdot, Imatra
19.1.2019XII Aarne Halosen MuistohiihdotP14. - 16.12.Skandinavia Cup, Östersund, Ruotsi
9.2.2019Kansalliset 39. Ollin hiihdotV15. - 16.12.MC Davos, Sveitsi
22-23.2.2019FIS Nuorten SMP/V15. - 16.12.FIS Härkösten Hiihdot, Ristijärvi
2.3.2019RiikinvoimahiihtoP29.12.FIS Tampereen Pyrinnön hiihdot, Tampere
3.3.2019Lieksan KansallisetV29.12. - 6.1.MC Tour de Ski
16.3.2019Pogostan HiihtoP4. - 6.1.Skandinavia Cup, Vuokatti
16.3.2019Vuokatti HiihtoP/V12. - 13.1.FIS Kallen kisat, Lapinlahti
30.3.2019Sammontaonta hiihdotV12. - 13.1.MC Dresden, Saka
30.3.2019XVII Pärnän KunkkuV15. - 16.1.Suomen Cupin osakilpailu, Vantaa
6.4.2019Ukkohalla-Paljakka hiihtoV19.1.FIS Keuruun Hiihdot, Keuruu
12.-13.4.2019Tour de VuokattiP/V19. - 20.1.MC Otepää, Viro
24.-25.8.2019Avoimet rullahiihdon SM-kilpailutP/V21. - 27.1.Nuorten MM-kilpailut, Lahti
   25. - 27.1.Nuorten PM-kilpailut, Otepää, Viro
   25. - 27.1.Veteraanien SM-hiihdot, Oulu
   26. - 27.1.MC Ulricehamn, Ruotsi
   1. - 3.2.SM-hiihdot, Imatra
   9. - 16.2.EYOF, Sarajevo, Bosnia & Herzegovina
   9. - 10.2.MC Lahti
   10.2.Veteraanien pitkän matkan SM-hiihdot, Vöyri
   10.2.FIS Vantaan Hiihdot, Hakunila
   16. - 17.2.MC Cogne, Italia
   16. - 17.2.pm-kilpailujen suositusajankohta
   19.2. - 3.3.MM-kilpailut, Seefeld, Itävalta
   23. - 24.2.Finlandia-hiihto, Lahti
   22. - 24.2.Nuorten SM-hiihdot, Kuopio
   1. - 3.3.Skandinavia Cup, Madona, Latvia
   2. - 12.3.Universiadit, Krasnojarsk, Venäjä
   8. - 10.3.Hopeasomman loppukilpailu, Hollola
   9. - 10.3.MC Oslo, Norja
   12.3.MC Drammen, Norja
   16. - 17.3.KLL:n mestaruushiihdot, Kemi
   16. - 17.3.MC Falun, Ruotsi
   22. - 24.3.Nuorten SM-hiihdot, Haapajärvi
   22. - 24.3.MC Quebec, Kanada
   29. - 31.3.SM-hiihdot, Äänekoski
   6. - 7.4.Suomen Cupin osakilpailu/SM-hiihdot, Ylitornio
   19. - 20.4.FIS Taivalkosken hiihdot, Taivalkoski
   21.4.FIS Visan Hiihdot, Ylitornio
   22.4.FIS Ainiovaaran hiihdot, Ylitornio